Bali, reinkarnace, kočky a ti druzí

Denpasar-vecerni-trziste
Vecerni-trh-denpasar
Male-balijske-tanecnice
Balijska-orchidea
Balijske-kocky
Chudak-pes-na-zabiti
Bali-kocici
Bali


Bali, reinkarnace, kočky a ti druzí

Nádherný tropický ostrov obklopený teplým azurově modrým oceánem není rájem pro všechny bytosti… Nádherným koutem světa je pro lidi, pro kočky, ale moc dobře se tu nevede psům. Všudypřítomné duchovno a mystika je zkrátka určující… Vycestujete-li právě sem, v každém hotelu i hotýlku se tu budete cítit pohádkově. Kdyby na Bali cestovala vaše kočka, mohla by docela dobře přebývat v nějakém Hotelu pro kočky či v tropickém kočičím hotelu- no pusťme fantazii z řetězů. Mohli byste ji poslat na bílé pláže Indického oceánu třeba do Hotelu pro kočky Praha, Kladno, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Louny, Žatec, střední Čechy či do Kočičího hotelu Praha, Kladno, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Louny, Žatec, Středočeský kraj. A zdvořilý personál by jí vyčesával pečlivě kožíšek. Pro kočky je Bali dobré místo k turistice i k životu.

Když jsme procházeli tamními horkými vlahými přelidněnými typicky asijskými ulicemi, neuniklo nám, že kočičky se tu těší velké oblibě- a to i ty pouliční. Z místních restaurací i stánků s rybími pochoutkami dostávají lahodné kousky, Balijci se na ně usmívají, v podřepu je laskavě hladí. Kočičky to jsou po většině úhledné pouliční šelmičky, ale s kožíškem hustým a lesklým, s dlouhými tlapkami modelek a asijskou pohodou v protáhlé tváři. Krása pohledět, nemožné nepohladit!

O to zoufalejší je pohled na místní pouliční psy. Byli vyhublí, mnohdy kulhající, s vypadanou srstí a rozsáhlými ekzémy. Pobíhali ustrašeně a přiblížili-li se k domorodcům, ti je nevybíravě odháněli nohou. Byli jsme zmateni a odpověď jsme hledali u našeho dobrého známého- profesora tamní university. Za soumraku, cestou příměstskou částí hlavního města Denpasaru, se dal do vážního vyprávění: „Když člověk zemře, jeho duše na zem znovu vrací. Vy tomu říkáte reinkarnace. Zemře-li hodný, ale opravdu hodný člověk, převtělí se jeho duše do kočky. Proto tady kočky milujeme, staráme se o ně, proto byste si i tady mohli postavit nádherný Hotel pro kočky Praha, Kladno, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Louny, Žatec, střední Čechy či Kočičí hotel Praha, Kladno, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Louny, Žatec, Středočeský kraj s naprosto exkluzivními službami a my bychom vám nechali své miláčky všemožně rozmazlovat. Byl-li však někdo za svého života zlý, druhým ubližoval, jeho duše se v dalším životě převtělila do psa. A podle toho psí živobytí také na Bali vypadá…“

Opona tmy se rychle spustila na denní hemžení v periferii města. Vyprávění o vracejících se duších, o neustálém koloběhu žití nás dovedlo až na místní noční trh. Zářil světélky lampionů i petrolejových lamp a skýtal fantastický pohled na svět tolik vzdálený Evropě. K mání tu bylo všemožné ovoce, stánky plné čerstvých květů připravených pro ranní obětiny, od stropů vysely kozy z kůže stažené, v obrovských tmavých kotlích bublaly speciality z prasečích vnitřností, které jsme pak konzumovali u dlouhatánských stolů z hlubokých umělohmotných misek. Chutnaly znamenitě! Pak nás náš průvodce a kamarád zavedl do méně osvětlené části trhu, spiklenecky se na manžela usmál a zeptal se ho, zdali nechce něco na zlepšení potence. Pak ukázal k tmavému krámku, kde od stropu vysel zabitý černý pes a muži kolem si ho po částech nechávali vařit jako zaručené afrodisiakum. …museli jsme odejít….

Tak už vím, kde postavím jižně-polokoulový Hotel pro kočky či kočičí hotel. A v tom Hotelu pro kočky Praha, Kladno, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Louny, Žatec, střední Čechyči Kočičím hotelu Praha, Kladno, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Louny, Žatec, Středočeský kraj a v tom hotelu budu mít alespoň jeden apartmán pro bývalého hříšníka teď už s černou srstí a psíma ušima.