Hodnocení standardů

 

Rozhodující pro hodnocení čistokrevných koček na výstavě jsou standardy. Standardy si určí každá země a v ní chovatelská organizace pro jednotlivá plemena.

Hodnocení standardů:

Na prvním místě standardy popisují celkovou vizáž plemene a zároveň určují jednotlivé vlastnosti částí těla, které by v tomto plemeni kočičky měly mít. Tím se myslí např. délka ocasu, velikost ušních boltců či šikmost a ostavení očí. Včetně stavby a kvality je popisována do naprostých podrobností také kočičí srst a její přesné zbarvení. Kočičky, které přivážíte do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy mají samozřejmě různé typy srsti a u těch, které to vyžadují jejich kožíšek také pravidelně češeme či kartáčujeme. Proto jsme do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy pořídili také různé typy hřebenů, kartáčů a furminátorů. V našem hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy také rádi využíváte luxusní koupele pro vaše kočičky, při kterých používáme šampony a kondicionéry namíchané veterinární lékařkou specialistkou na kožišinu a kůži kočky podle různých typů kožešiny. U některých s předepsaných kočičích plemen se vyžaduje i přesná kresba a její intenzita. U želvovinové kožešiny v kombinaci s bílou je přesně dán poměr jednotlivých barev srsti či přesné barevné umístění. Povoleny jsou také pouze některé barvy očí, důležitá je i kresba na ocase a rozsah tmavých znaků. Některé standardy se také dotýkají chyb, kterými mohou být především u siamských koček šilhání či u všech plemen bez rozdílu zalomení na ocase.

Dokonalost v standardech:

Standard je vlastně popsaný dokonalý jedince toho kterého plemene pro účely výstavy. Samozřejmě  v reálném životě nikdy neexistuje tak dokonalý jedinec, ale kočky, které se vystavují v třídě plemen při velkých výstavách bývají z tohoto pohledu téměř dokonalé. Jestliže vystavujete poprvé, je dobré aby s vámi vystavoval jiný již zkušený chovatel, který vám bude ukazovat i drobné rozdíly, které pak vedou posuzovatele k rozhodnutí. Jednou z výhod v členství v chovatelských asociacích či klubech je právě možnost seznámit se zkušenými chovateli. Posuzovatelé však mohou kromě standardu ovlivnit při hodnocení i další faktory. Někdy třeba kočka téměř dokonalá nemá povahu vhodnou k vystavování či může mít nějaký zdravotní problém. Do našeho hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Středočeský kraj či hotelu pro kočky či kočičího hotelu, hotelu pro kočky Praha, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, střední Čechy přijímáme samozřejmě kočičky výhradě bez jakékoli infekční choroby.