Jakou kočku si pořídit?

Jakou kočku si chci pořídit?- I

Nejdříve bychom se měli udělat představu, chceme-li kočku dospělou nebo kotě. Jestliže si pořídíme malé kotě, bude nás to stát samozřejmě mnohem více času. Jsme-li od rána do večera v práci, pak bychom se měli vzít dovolenou, abychom alespoň první týdny byli s kotětem co nejvíce času. Pokud máme malé děti, které se vracejí včas ze školy, máme po problému. Děti i kotě si dostatečně vyhrají při trávení společného času a kočička nám potom nebude z nudy devastovat náš byt. Musíme samozřejmě počítat s tím, že koťátko potřebuje také dostatek času na odpočinek a pokud jsou děti malé, musíme kontrolovat, aby nebylo našimi dětmi přetěžováno. Musí mít dostatek času na spánek a odpočinek. Také u nás v hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… máme čas pobytu rozdělený na odpočinek a na zábavu.

Další otázkou je, pořídíme-li si kočku pár nebo kocoura. Zvláště v případech, kdy naše kočka bude chodit ven a nebude jenom bytě, je tato volba důležitá. Kocouři se mnohem víc s toulají a mají mnohem větší revír. Kočičky se naopak drží více doma. Zvláště v období kočičí říje se kocouři nevracejí i několik dnů domů.

Pokud jsme zaměstnaní a mnoho času trávíme mimo náš domov, je lépe si pořídit rovnou kočičky dvě a to pokud možno z jednoho vrhu. Tím máme vlastně zaručeno, že se kočičky budou dobře navzájem snášet. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… se často setkáváme s tímto případem, kdy majitelé přicházejí s kočkami z jednoho vrhu a ve dvou se to vždy lépe táhne….

A jaksi vlastně prakticky pořídit kočičku. V podstatě máme řadu možností. Můžeme si pořídit čistokrevnou kočičku od chovatele nebo si kočičku pořídit od známých, kteří nabízejí koťátka, další možností je navštívit útulek a tam si kočičku vybrat. My za nás hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…bychom vám v případě vašeho zájmu o kočičku z útulku doporučili vynikající útulek Srdcem pro kočky, se kterým máme ty nejlepší zkušenosti.

V případě, že se rozhodne ten koupit kočičku od chovatele, je důležité, abyste poznali samotného chovatele i celý jeho chov. V každém případě nepřípustné, abyste podporovali tzv. chovatele, kteří drží chovné kočičky v klecích. Také důležité, abyste zjistili, jaké jsou časté genetické vady pro určité rasy koček a vyžadovali od chovatele test na tyto vrozené nemoci. Můžeme tím předejít do budoucna velkým problémům. Při pořízení kočky bychom se neměli ukvapovat, ale naopak bychom k tomu měli přistupovat zodpovědně po náležité úvaze. Kočička bude náš skvělý společník pro nadcházející roky a naši láskyplnou péči nám tisíckrát vrátí.