Rovnováha a pohyb

Pohyb kočky lze charakterizovat slovy přesnost a půvab. Ať už pohodově přechází z jednoho vyhřátého místa na druhé, zaujatě obchází své území či se pouští do rozjařené honičky, vždy své svaly využívá s úžasnou úsporností, účinností a půvabem. Úspěch kočky jako lovce zajišťuje souhra bystrých smyslů, kterými jsou čich, sluch a zrak, se kterými hledá a určuje kořist, se stavbou těla, jež jí umožňuje cílevědomé i opatrné a přesné pohyby podle potřeby.

Úžasná kočičí obratnost

Kočka dokáže v jednom okamžiku přejít z tichounkého soustředěného pozorování do okamžitého skoku, což je známkou jemně vyváženého světa smyslů, ve kterém tato šelma žije. Příkazy vydávané kočičím mozkem tělu jsou tak přesné, že i když kočka přijde o nohu, většinou se velmi dobře přizpůsobí novým okolnostem. Velmi záhy docílí obratnosti, se kterou může vést život podobný tomu před nehodou. Kočičí chůze je charakteristická. Šelmička nejprve vykročí pravou přední tlapkou, pak následuje levá zadní, levá přední, a pravá zadní. Klade vždy nohu před nohu v jedné čáře.  Při poklusu se přední a zadní tlapa na opačné straně pohybují součastně. Jakmile se klus změní v cval, odrážejí se obě zadní tlapky na jednou, váha těla dopadá na přední nohy, z čehož vyplívá že je zadní část těla charakteristicky nahrbená. Při této změně rychlosti mívá kočka drápky vytažené a nachystané k použití. Nevýhodou jinak dokonalého pohybu koček je poměrně malá výdrž běžet delší dobu.

Skoky a šplhání

Kočka je ve skoku přeborník- vyskočí asi do 5 nebo 6 násobku své výšky. Než se pustí do skoku, odhadne vzdálenost očima. Při skoku koriguje směr pomocí ocasu, který tak slouží jako kormidlo. Díky velice obratnému šplhání se šelmičky dostanou na své oblíbené vyhlídky, odkud mohou pozorovat dění v okolí. V našem hotelu pro kočky, kočičím hotelu či hotelu pro kočkyPraha,Karlovy Vary, Plzeň Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy, hotelu pro kočky Praha,Karlovy Vary, Plzeň Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mají kočky k dispozici promyšlený systém šplhadel pro rozvor jejich přirozených schopností.  Schopnost šplhat je u nich těsně spjata s pudem přežít, protože jen málo který z jejich případných nepřátel dokáže šplhat stejně jako ona.  Pro kočku je velmi výhodné, že nemá klíční kosti, což jí umožňuje protáhnout se malými otvory (stačí, když projde hlava). Slézt dolů z výšky je pro kočičku mnohem těžší a vypadá i mnohem ustaraněji. Drápky jsou totiž zahnuté obráceně, než by bylo pro ladný sestup potřeba, i proto kočička často šešplhává pozadu. Ve většině jsou kočky dost zkušené, aby poznaly, budou-li schopné opět dostat dolů.