Ocas, mozek a pohyb kočičky

Ocas

Ocas je pro kočičku nejen krásnou parádou, ale i nezbytnou pomůckou při pohybu. Pomáhá udržovat rovnováhu především při chůzi po zdech či úzkých plotech nebo při vzpřímeném postoji. Při přetočení je opět důležitý pro udržení rovnováhy a pomáhá kočičce dopadnout na tlapky. Ocásek kočička používá i jako kormidlo při změně skoku do místa neznámého.

Bleskové reakce

Zhruba 500 svalů stojí za veškerými aktivitami kočky. Tyto svaly jsou ovládány z řídícího centra v mozku. Toto centrum pracuje velmi rychle, umožnuje tak kočičce reagovat rychle na různé typy situací. U kotátek je mozek plně vyvinutý a schopný těchto rychlých reakcí až ve věku 5-6 měsíců. Během tohoto období kotátko přijmá od maminky i sourozenců podněty, jež mu umožnují zlepšování svalové aktivity a získávání zkušeností při využívání smyslů, jež samy dále rozvíjejí svalovou činnost.

Mozek kočičky

Váha kočičího mozku je zhruba 20 až 30 gramů. Poměr váhy mozku k váze těla je tedy větší než u většiny savců (vyjma lidoopů a člověka). Tou částí mozku, jež řídí pohyby a rovnáhu, je mozeček. Mozeček je také odpovědný za čich u kočky. Je tedy dobře vyvinutý a velký. To odpovídá velmi složitým pohybům a naprosto dokonalé rovnováze, kterým se kočka učí zkušeností i v úplně nových situacích. Navíc je velmi houževnatá, činnost dokáže opakovat tak dlouho, dokud neuspěje. Příkladem toho, jak kočky uplatnují získanou zkušenost, je používání padacích dvířek pro vstup a výstup koček, pití u kapajícího kohoutku, ale i získávání zajímavého předmětu z naprosto nepřístupného místa. V našem Hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzen, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzen, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechymají vaše kočičky k dispozici důmyslný systém hraček a tajuplných dolovadel pamlsků, na kterých mohou rozvíjet svoje schopnosti. Většina kočiček se přeci pouští jen do takových činností, které je baví.