Výcvik kočky I.

Často se říká, že kočky se vychovávat nedají. Pravda je to jen z části, určitě však platí, že kočičky z daleka nereagují stejně ochotně na povely jako psi.

Správný přístup:

Kočičky jsou pragmatické a k určitému postupu se rozhodnou pouze tehdy, když zhodnotí, že je výhodný pro ně. Z toho plyne, že cvičení kočičky musí být nutně založeno na odměně. Rozhodně to však neznamená, že by nebyly inteligentní. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, tábor, Písek, Jihlava, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, tábor, Písek., Jihlava, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Středočeský kraj se dnes a denně přesvědčujeme o neobyčejné inteligenci a paměti vašich mazlíčků. Prokazují excelentní paměť na lidi i místa (svojí koji z předchozího pobytu si bezpečně pamatují a vyhledají), velmi rychle se nauční znát nový režim našeho hotelu pro kočky. Klíčem k výcviku vaší kočičky je dobrá paměť a moc dobrá odměna. U divokých druhů je to běžné, učí-li koťata lovit, často předvádějí ukázku a správné zopakování odmění soustem z úlovku. Je důležité, aby vaše kočička dokázala přijít na zavolání, měla by taky přestat s nevhodným chování jako je např. škrábání nábytku. Ke kočičce musíte přistupovat vždy s láskou, trpělivě a věnovat jí čas.

Výcvik hygieny:

Mláďata se obvykle učí hygienickým návykům už v mateřském hnízdě, ale po příchodu do nového domova jsou často rozrušeny a snadno zapomenou na předchozí návyky a kočičí záchůdek je pro ně neznámý. Pro správné chování stačí jen kratičký výcvik. Doporučuje se koťátko postavit předními tlapkami do substrátu v kočičím záchodě a přidržovanými tlapkami naznačovat hrabání, kočičky instinktivně zahrabávají moč i trus, a tak se brzy tento návyk upevní. Odměnit by jste je měli nejen vlídným slovem, ale i malým pamlskem. Substrát je třeba často v misce měnit, misku vymývat, aby se koťátko naučilo užívat čisté místo.

Příchod na zavolání:

Jestli že naučíte kočičku přijít na zavolání, v budoucnu vám to ušetří spoustu starostí i času. A to zvláště v případě, že může chodit ven. Jsou však kočičky, které tvrdohlavě odolávají této snaze. Kočičí jméno používejte především, když vašeho mazlíčka krmíte. V našem hotelu pro kočky čikočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, tábor, Písek, Jihlava, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, tábor, Písek., Jihlava, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Středočeský kraj podáváme kočičí papání vždy tak, že při krmení kočičku oslovujeme jménem a hladíme.                                                                                                                                       každý obyvatel domu, chce -li někdy kočičku přivolávat, by se měl takového výcviku zůčastnit. Kočička se pak naučí odpovídat na různé hlasy. Postupně ke jménu můžete přidávat příslušený příkaz např. „pojď sem!“. Jako další krok pak může následovat přivolání kočičky mezi dobou krmení, přijde-li odměnte. Samozřejmě platí, že u kočiček, které chodí na procházku ven je třeba používat povel hlasitý. Jinou možností je naučit přicházet kočičky tehdy, když zaťukáme na misku či zazvoníme na zvonek. . V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, tábor, Písek, Jihlava, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, střední Čechy, kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, tábor, Písek., Jihlava, Slaný, Kladno, Louny, Žatec, Středočeský kraj se osvědčilo vaše mazlíčky přivolávat z oblíbeného venkovního voliérového výběhu zaťukáním na mističku, do které jí potom naservírujeme chutný pamlsek.

Ničení nábytku:

Jestliže kočka není cvičená, z místnosti si snadno udělá hřiště, bude ji značkovat, škrábat nábytek a trhat polstrování. Kočičky, které chodí ven, obvykle značkují venku a ne v bytě.