Venkovní kočka III

Území mezi jednotlivými pozemky je pro kočky „krajina nikoho“ taková šelmička, která nesnese cizí kočku na vlastním území, nechá klidně jinou projít po spojovací cestě bez jakéhokoli protestování. Venkovská teritoria jsou přirozeně větší, mohou být v nich louky, pastviny, pole s různými hospodářskými budovami. Kočička si své teritorium označuje rozstříkáváním moči (takové chování vidíme převážně u nekastrovaných zvířátek), zároveň si otírá pachové žlázy na hlavě a bocích, škrábe stromy a kůly. Teritorium má důležitý význam nejen prostorový, ale i časový. Na jednom území totiž může hlídkovat jedna skupina ráno a druhá skupina večer. Kočky, kterým je dovoleno volně procházet brzy ráno mohou být tedy vyhnány jindy.

Nový domov:

Když přestěhujete do nového bytu kočičku, je důležité, aby byla několik dní zavřená. Její stres by tak měl pominout a kočka si uvědomit, že i když je jinde, život rodiny pokračuje jindy. V našem hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mohou vaše kočičky využívat promyšlený bylinkový proti stresový program, aby se hned od začátku cítily dobře. Když nastane přijde čas na představení nového venkovního světa kočičce, nejprve ji označte kočičím obojkem s identifikačním štítkem- to samozřejmě neplatí má-li kočička mikročip. Často se v různých historkách dozvídáme o kočkách, které utekly ze svého nového domova, aby se mohly vrátit do toho původního. . V našem hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj kočičky, i když využívají venkovní voliérový výběh, nemají příležitost prchnout. Jsou tak v bezpečí a v pohodě venku. Všechny příběhy o kočičích návratech do původního domova vytvářejí obecný dojem, že kočky víc než lidem zůstávají věrné místu. Kočičky jsou sice teritoriální, většina z nich, má li ji její majitel skutečně rád překoná stres ze změny svého původního bydliště a zůstane věrná. Pamatujte na to, že kočičky hledají nejvíce ze všeho pohodlí. Je tak málo pravděpodobné, že by vaše milovaná kočička při první prohlídce zahrady utekla. Pro vaší jistotou však můžete vytvořit určitou zábranu, není však nezbytná. Můžete třeba vzít kočičku na vodítko, jít s ní na procházku zahradou a vždy na kraji vašeho území mírně, ale velmi mírně škubnout. Kočička zanechá při obchůzce zahrady vlastní pachové značky a ty ji dovedou domu.

Obrana teritoria:

Ve městě i na venkově je jen málo míst, která nejsou součástí teritoria nějaké kočky. Domácí kočičky, které mají zajištěnou potravu, nebrání své území tak vášnivě jako kočky divoké. I tak si musí nováček vybojovat své právo na usídlení. Když vaše kočička začne projevovat zájem o vlastní zahradu, pomozte jí např. tím, že jí budete co nejčastěji na blízku, budete se co nejčastěji ukazovat v její blízkosti, a tak jí zjevně poskytnete zpětnou vazbu. Mezi jinými kočkami se tím upevní i její dobrá pověst a vy navíc budete mít svého miláčka pod kontrolou.