Pravidelné kočičí zvyky

Kočičky záměrně vyměnily některé profity z nezávislosti za komfort života v domácnosti. Jsou velice přizpůsobivé. Lidé je chovají proto, aby byl jejich život bohatší, ale je třeba pamatovat i na to, že tyto šelmy mají své nároky. Zde najdete některé důležité aspekty, které je třeba si promyslet, než si kočičku pořídíte.

Pravidelný režim:

Kočky žijící v přírodě se řídí střídáním světla a tmy- tedy denním či nočním životem. Stejným způsobem hlídkují na svém území, obhlížejí okolí či se zastavují, aby odpočívaly. Vnímají pečlivě každou změnu, která by v jejich případě mohla znamenat ohrožení či alespoň vyrušení. Tento smysl pro pravidelný rytmus přetrvává i u domácích mazlíčků. Jsou rádi, když je dnešní den podobný tomu včerejšímu a když mohou počítat, že zítřek bude také takový. To platí jak pro dobu krmení, tak pro hru i spánek, čas na mazlení a něžnosti, dobu péči o kožíšek či vypuštění ven a návraty. V našemhotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj při příchodu vaší kočičky pečlivě zjišťujeme její domácí návyky, aby se u nás hned od začátku cítila co nejlépe. Kočky dobře vnímají čas, jsou učenlivé a svůj biorytmus si často upraví podle rodiny, u které bydlí. Velmi citlivě vnímají i každou novou činnost, kterou může být bit jen příprava na stěhování či odjezd na rekreaci. V našem hotelu pro kočky či kočičím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj jsme si vědomy, že každé kočičce je potřeba věnovat maximum pozornosti a péče. Je-li to jen trochu možné, berte v úvahu kočičí potřebu pravidelnosti a známých rituálů. Stejně tak byste s kočičkou zacházet pravidelně, nemělo by platit např. že jeden den může spát v křesle a druhý den je ze stejného důvodu vykázána. Kočičky totiž ochotně respektují zákazy, kam mohou a nemohou chodit, není však možné, aby se řídily nejednotnými pravidly.

Společníci:

Dospělé kočky bývají v dospělosti hlavně introvertní, v kotěcím období však mívají plno rozličných vztahů, které si vytváří se svojí maminkou, ta je sytí i školí, se sourozenci, s kterými dovádí. Potřeba těchto vazeb pravděpodobně přetrvává u kočičky žijící v domácnosti i v dospělosti, odborníci dokonce předpokládají, že zdomácněním se kočkám prodloužilo dětství, z kterého úplně nevyrostou. A tak je jisté, že tyto šelmičky společníky potřebují a váží si jich. Někdy jen stačí, že přebývají ve stejném pokoji jako jiní členové rodiny či si sednou na stůl, lehnou do postele… Jindy to přináší mnohem aktivnější podobu v podobě hry, honění nebo hravého dovádění. Společnost pro kočku také znamená rozhovor. Na kočičku mluvte, čím více na ní budete mluvit, tím je větší pravděpodobnost, že vám bude odpovídat. Jestliže by měla být kočička celý den v bytě sama, uděláte ji určitě radost, když ji pořídíte životní společnici.