Pravidelné kočičí zvyky III

Svoboda:

Jednou z prvních věcí, o kterých musíte jako nový majitel kočičky rozhodnout, jestli jí budete pouštět ven nebo jí budete nechávat žít pouze doma. Kočky, které chodí ven bývají volnější, svobodnější, vedou život zajímavější, ale na rozdíl od koček domácích jsou vystaveny nebezpečí jaké představuje dopravní ruch, pranice s jinými zvířaty, nemoci, cizopasníci, které kočička může získat od ostatních, možnost zaběhnutí se a mnoho dalších hrozeb. Na druhé straně je možné, že domácí kočičky budou v bytě značkovat močí, škrábat drábky po nábytku a budou tloustnout z nedostatku pohybu v našemhotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mají Vaše kočičky dostatek pohybu jak v herním prostoru hotýlku, tak ve venkovním voliérovém výběhu, který je bezpeční a poskytuje jim zároveň dostatek volnosti k pohybu. V případě malého koťátka rozhodujete o jejím pohybu venku či při přebývání pouze v domácnosti vy. Vyjímku tvoří situace, kdy dostanete dospělou kočku. Měli by jste v tomto případě respektovat její původní životní styl. Je vůči kočičce kruté zavřít ji doma, mohla-li chodit běžně ven, a naopak je nebezpečné pouštět volně ven kočku, která doposavad nemohla poznat venkovní nebezpečí v našem hotelu pro kočky či kočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj mají kočičky dostatek svobodného pohybu a zároveň bezpečí.

Náklady na chov kočky:

Velmi důležitou pomůckou je přepravka. Jestliže chcete kočičku čistokrevnou, kterou budete vozit na výstavy, počítejte raději s vyšší cenou. Když ještě započítáte náklady na poplatky, cestování a veterinární péči, chovatelství je velmi drahý koníček. Co se týká obyčejné kočky, provozní náklady jsou spíše nízké. Týdenní množství krmiva koupíte téměř za totéž jako láhev levného vína ze supermarketu. Pamatujte na to, že je lepší koupit kvalitní dobře sestavenou stravu i když vás bude stát o něco více, neboť pak nebudete muset dokupovat žádné minerály a vitamíny. Další položkou, s kterou musíte počítat jsou poplatky u veterinárního lékaře. Těm se nemůžete vyhnout, naprostý základ je absolvovat každoroční očkování a celkovou prohlídku. Pak už zbývá jen dobré náhradní ubytování pro kočky během vaší dovolené či vaší nepřítomnosti. V našem hotelu pro kočky čikočím hotelu, hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj vaší kočičce nabízíme pohodový pobyt, luxusní péči a maximální komfort.  Kočičky patří k oblíbeným mazlíkům starších lidí. Ti nemívají příliš vysoké příjmy. To svědčí o tom, že vlastnit kočku není nic tak nákladného.

Závěr:

Je dobré si uvědomit, že kočička je zcela závislá na svém člověku pokud se jedná o její zdraví, její spokojenost a její pohodu. Má plné právo na vaši pozornost a čas. Jestliže už předem víte, že jí je nemůžete dát, tak pro vás není tím vhodným mazlíčkem.