Zrak

Kočky nevidí v úplné v tmě,  a však za šera je jejich vidění asi o polovinu lepší než u člověka. To je pro noční lovce velice užitečné.

Pozoruhodný zrak: vidění koček je umožněno v první řadě postavením očí. Ty míří do předu a jejich poloha tak zajišťuje co nejoptimálnější obraz. Když se dívají před sebe je binokulární zorné pole 120 stupňů široké, 80 stupňů na každé straně rozšiřuje pole na 280 stupňů. Svaly a vazy v oku umožňují pohyb čočky při zaostřování.  Na blízko ale kočka moc dobře nevidí. Nejostřeji vidí předměty ve vzdálenosti 2 až 7 metrů. Tuto vzdálenost respektujeme a hojně využíváme při všemožných hrách s kočičkami v našem hotelu pro kočky, kočičím hotelu či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj.

Vidění ve tmě: V noci se uplatňuje další zvláštní vlastnost kočičích očí. Je to tapetum lucidum- odrazová vrstva povrchu sítnice, jež zvyšuje její vnímavost a také zesiluje obraz. Právě tapetum lucidum je příčinou světélkování kočičích očí, neboť odráží i ve tmě dopadající paprsek světla (např. od projíždějícího automobilu) tuto schopnost mnoho kultur považuje za mystickou-ochrannou proti zlým duchům.

Vidění v noci je matoucí a bez detailů. Kočkám to ale nevadí, protože je zajímá především pohyb kořisti, kterou snadno najdou pomocí čichu a sluchu.

Nápadné oči: Nápadným znakem kočičích očí je třetí víčko tzv. mžurka. Přetahuje se vodorovně přes rohovku. Za normálních okolností pomáhá rohovku zvlhčovat.

Kočka se může dívat na předmět bez mrknutí oka libovolně dlouho. Často to je vidět na kočičce, která se dívá z okna a pozoruje ptáky či listy v zahradě. Je to součást její lovecké taktiky. V těchto chvílích kočičce neunikne žádný pohyb v jejím zorném poli.

Vidění barev: Odborníci se liší v názorech na schopnost barevného vidění u koček. Podle jednoho názoru kočka vidí bílou, červenou a modrou barvu. Ostatní barvy pak vnímá jako šedé. Je však možné, že nejdůležitějším faktorem ve vidění koček je pohyb a barva vlastněn není tak důležitá. Ať je to z barevným vidění u kočiček jakékoli, v našem  hotelu pro kočky, kočičím hotelu či hotelu pro kočky Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, střední Čechy či kočičím hotelu Praha, Karlovy Vary, Plzeň, Tábor, Písek, Jihlava, Kladno, Slaný, Louny, Žatec, Středočeský kraj si s vašimi kočičkami hrajeme s pestrými, pohyblivými a bezpečnými hračkami.