Kočky bez rodokmenu

Na výstavách koček se můžeme také setkat s kočkami bez rodokmenu. Potom závisí na pořadateli výstavy, jaká určí kritéria hodnocení. Můžou být stanoveny různé kategorie: například kategorie domácích mazlíčků nebo kočky vystavované dětmi do určitého věku. Při hodnocení těchto kategorií se tolik nepřihlíží ke standardům. Hodnotitelé si všímají, jak je kočka příjemná, je-li kočka zdravá, jaké má kočka návyky, jak se chová k okolí. A ani tyto kategorie však nejsou podceňované a vyžadují od majitelů těchto kočiček mnoho času k přípravě. Z dětských vystavovatelů časem vyrůstají mnohdy úspěšní chovatelé čistokrevných koček. Příprava kočičky na výstavu je dlouhodobá. Začínáme vlastně už od kotěte. Od začátku trénujeme u kočičky přepravu v boxu a za to ji také odměňujeme pamlsky, protože kočička bude cestovat přepravním boxu, který využijeme i pro cesty do kočičího hotelu Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…

Těsně před cestou není dobré dávat kočičce potravu. Často dochází k tomu, že ji vyzvrací. Při delší cestě v přepravním boxu je dobré kočičce zajistit pravidelný pitný režim. Výstavní box má své rozměry, a proto můžeme kočičku připravovat na pobyt v tomto boxu tím, že  koupíme  tento box a kočička v něm může každý den chvilku pobývat. Naučíme-li ji těmto dobrým návykům od kotěte, potom na výstavách nebude mít kočička problém s pobytem ve výstavním boxu a  když 2 kočičky mají podobné bodové hodnocení, může rozhodnout jejich chování. Hodnotitel potom upřednostní kočičku s příjemným chováním.

I u nás v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… se nám lépe pracuje s těmito kočičkami .

V případě, že bereme kočičku k veterináři ji  přepravujeme v jiné přepravce, než kterou používáme, pro transport na výstavu. Při domácím výcviku se budeme snažit, abychom napodobili podmínky jako na výstavě. Dobu pobytu ve výstavním boxu můžeme postupně prodlužovat tak, aby si kočička tento prostor dobře zažila. Kočka si také musí zvyknout na větším množství lidí. K tomu můžeme využít našich domácích návštěv. Kočka by si měla zvyknout postupně na tyto neznámé lidi, kteří na ní budou sahat a také s ní manipulovat. Na výstavě to potom pro kočku nebude problém. Všichni ale známé kočičí povahu. Kočka není pes. A některé kočky se i přes naši úpornou snahou nikdy nestanou šampiony výstav. Nakonec se stejně budeme muset smířit s tím, jak se rozhodne kočka.

I v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… se často musíme smířit s tím, že není po našem, ale že je to přesně podle kočky. Řídíme se totiž heslem: „Naše kočka – náš pán.“

Pro všechny výstavy je ale nejdůležitější, aby kočka byla ve výborné kondici. To je také hlavním cílem každé výstavy – aby každá kočka měla zajištěný zdravý život. Pro harmonický vývoj kočky je třeba zajistit kromě kvalitní stravy, která by měla být vyvážená, také  dostatek pohybu. Mnoho chovatelů chce kočičku za každou cenu ochránit před riziky venkovního pobytu. To je zcela pochopitelné. Řešením může být, že kočičce zbudujeme venkovní voliéru, kde je chráněna před riziky venkovní kočky, ale zároveň  má dostatek pohybu na čerstvém vzduchu.

Také v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… máme dokonce 2 venkovní voliéry.

Pro každého chovatele je důležité, aby naučil kočku trpělivosti při péči o ní. Proto kočičku od kotěte pravidelně češeme a provádíme běžné úkony hygieny.