Kočky chované v domácnosti

Kočky chované v domácnosti, bývají často kastrované. Tím ztrácejí svůj pohlavní pud. To se samozřejmě projeví na jejich chování. U divokých koček je tomu jinak. Toho, že nejsou kastrované, jím umožňuje mnohem větší společenské chování. Zbytky tohoto chování můžeme pozorovat u koček domácích, které chodí v noci ven. Tyto kočky často můžeme vidět ve společnosti jiných koček, jak spolu tráví část noci v klidu a v naprosté pohodě. Kočky si vytváří svůj vlastní osobní prostor. Tzn., že potřebují mít kolem sebe určitý prostor a zároveň být blízko ostatním kočkám. To můžeme pozorovat například v útulcích pro kočky  a nebo také v koloniích zdivočelých koček ve městech. Osobní prostor musí být pro kočku pocitově dostatečně velký, aby se cítila bezpečně a prožívala klid. Případě, že tomu tak není, jsou kočky neklidném a také mohou být agresivní. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…mají kočky dostatečný prostor tak, aby nedocházelo k vzájemným konfliktům. U nás také nedochází k tomu, že by slabší, menší nebo jinak handicapované kočičky prožívaly nějaký útisk či agresi od koček silnějších.

Pokud chováte kočičku doma a vaše kočička od mala vyrůstá společně s pejskem, pak mezi nimi často vzniká silné pouto a přátelství. Často můžeme vidět, jak spolu leží v jednom pelíšku, jak se k sobě tulí a jaksi prokazují různé další náklonnosti. Jiná situace nastává, když kočce, kterou máme doma, přivedeme další zvířátko, například psa, na kterého si musí zvykat. Kočka často dává najevo svoji nevoli a nepřátelství. Potom je na nás, abych  tyto obyvatele  naší domácnosti postupně sbližovali.

Kočka divoká, na rozdíl od kočky domácí, vyrůstá dětských her. U divokých koček vidíme, že si hrají koťátka a mladé kočičky ale u starších jedinců tyto aktivity nejsou časté. Kočka domácí je na tom jinak. Velice ráda přijímá – ve většině případech -dotyk  svého majitele, hlazení, mazlení. Proto je důležité, aby každý majitel kočky na to pamatoval a udělal si každý den na na svoji kočku alespoň trochu času. Kočka nepotřebujete venčení jako pes, ale potřebuje naši pozornost, náklonnost a péči. Právě toho se vrchovatě dostává našim kočičím klientům v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…