Kočky venkovní a kočky chované v domácnosti.

Kočky, které jejich majitelé pouští ven, jsou vystaveny větším nebezpečím, než kočky chované doma. Pro snížení těchto rizik můžeme nechat kočičku označit. Provádí se to několika způsoby. Jedním ze starších způsobů je nechat kočičku označit tetováním. Ještě lepší ochrana kočičky je implantace mikročipu. Tento mikročip se implantuje pod kůži kočičky. Je to poměrně jednoduchý úkol, který provede veterinář pomocí zařízení k implantaci čipů na počkání. Kočička je potom evidována v centrálním registru a je tak lépe chráněná před lovci zvířat, kteří prodávají odchycená zvířátka laboratořím. Takto označené zvířátko laboratoře ve většině případů neodkoupí. Čipování kočičky je důležité i pro kočky chované doma, protože když se taková kočička ztratí, je mnohem jednodušší dohledat jejího majitele. Vlastníte-li chovnou kočičku, je vaší povinností, aby tato chovná kočička měla implantovaný čip.  To ukládá každému chovateli Český svaz chovatelů resp. jeho část Čsch koček. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… nepožaduje, aby kočičky měly implantovaný tento čip, protože u nás se kočička ztratit nemůže. Nicméně každému majiteli kočičky doporučujeme, aby svému miláčkovi tento čip nechali implantovat.

Pro každou kočičku pohybující se ve volné přírodě je nesmírně důležité očkování. Očkování se provádí jednou ročně a je důležité, aby bylo zaznamenáno v očkovacím průkazu. Samozřejmě se očkují i kočky domácí. O konkrétních očkování  si budeme povídat v příštích kapitolách. Nicméně podmínka pro ubytování v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…je  základní očkování. Bez tohoto základního očkování nemůže být kočička v našem hotelu ubytována. V krajním případě – pokud majitel nezvládne kočičku dát přeočkovat – můžeme kočičku odvést na očkování my. Naše paní doktorka používá šetrný typ vakcíny, který je maximálně šetrný pro vaši kočičku.

Kočička chovaná v domácnosti je samozřejmě lépe chráněna. Ještě dřív, než si kočičku přinesete domů, měli byste se rozhodnout, zdali bude kočička chodit ven či nikoliv. Je tu řada důvodů, pro které byste kočku ven pouštět neměli. Pro toto rozhodování je důležité zohlednit všechny okolnosti. Záleží, například v jaké lokalitě žijete. Jiné to bude v městě na rušné křižovatce a jiné to bude na samotě u lesa. Při společném bydlení můžete také narazit na sousedy, kteří nemají kočky rádi a v krajním případě jim mohou i ublížit. Na druhou stranu, pokud kočičku budete chovat doma, musíte přizpůsobit i svůj byt tak, aby kočka měla možnost protáhnout se, škrábat, prozkoumávat. Ani v bytě by kočka neměla být o nic ochuzena. Jen tak budete mít doma zdravého a vitálního malého tygra.

To všechno vám můžeme garantovat v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…, protože neustále pracujeme na tom, aby se u nás vaše kočičky cítily šťastné.