Komunikace kočky s kočičím okolím

 

Kočka zanechává při svých výletech do okolí jasné vzkazy pro ostatní kočky. Dává tak všem na vědomí, že tady byla a že s ní mají počítat. Je to naprosto stejné, když někam přijdeme, pozdravíme a tím ostatní upozorníme, že jsme tady. Kočky samozřejmě nemluví. Tyto vzkazy zanechávají prostřednictvím svých pachů. Používá k tomu pachové žlázky, které má umístěny po stranách hlavy a také pod ocáskem. Tyto vzkazy zanechává na místě tak, že se o předměty, květiny, stromy či jiné předměty otírá. Kocouři (někde i kočky) zanechávají pachové stopy tak že rozstřikují svoji moč na pro ně důležitá místa. Chováme-li kočku doma, pak je toto značkování velice nepříjemné Pak přicházejí obyčejně na řadu kastrace kočky. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… přijímáme na ubytování i kocoury nekastrované starší jednoho roku. Pokud se kočka na svých toulkách setká s jinou kočkou tváří v tvář, záleží na tom, zdali se kočky znají, snášejí se nebo se nemají rádi. Podle toho může dojít k přátelskému pozdravení anebo k ostrému boji. Postoj mimika a vydávané zvuky jasně řeknou protějšku, o jakou situaci se jedná. Velice často dochází k tomu, že po rozklíčování tohoto vzkazu, se jedna kočka druhé obloukem vyhne. Tato mimika je velice jasná. Je tak jasná, že ji pochopí i lidé v okolí této naježené prskající a se sklopenýma ušima připravené kočky. Pohled na kočku se vzpřímeným ocasem, postaveným ušima nám říká pravý opak. U nás v hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… Potkáváme kočky nejčastěji se vztyčeným ocasem a ty, které mají sklopené uši přesvědčíme vlídností a trpělivostí o tom, aby se nebály.

Kočky neprozkoumávají své okolí jen proto, aby se pobavily a rozptýlily, ale také pro to, aby lovily svou kořist. Ne každá výprava za potravou je úspěšná. Průměrně bývá úspěšná pouze každá čtvrtá výprava. Kočky se troufnou i na poměrně velká zvířata, jako jsou krysy a drůbež. Dále loví zpěvné ptáky, žáby, různé druhy hmyzu nebo ryby. V případě, že kočka je závislá jen na tom, co uloví a nedostává žádnou stravu od člověka, pak potřebuje průměrně ulovit v průměru i více než 12 myšek To se týká nejenom koček divokých a koček majících možnost pohybu po ulicích, ale i domácích mazlíčků, kteří sice neloví venku, ale vydávají se  na prozkoumání svých misek, kde potom loví své oblíbené granulky, kapsičky a jiné pamlsky, které jim tam připravili jejich dvounozí přátelé.

Také u nás v hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… dostávají kočičky tu nejkvalitnější potravu, aby měly energii na celý den her, odpočívání a dalších příjemných aktivit. O tom se budete moci sami přesvědčit při návštěvě našeho kočičího hotelu.