Oblasti pohybu kočky

Oblast pohybu kočky můžeme rozdělit nad 2 základní oblasti. Za prvé je to vlastních malá oblast doma a za druhé je to větší část venkovní (pokud kočka chodí ven). V odborné terminologii říkáme první oblasti domov prvního řádu. Může to být například pokoj, kde kočka žije. Nebo to může být i celý dům, který kočka obývá. Jestliže kočka žije například na farmě, může být tímto domovem prvního řádu stodola, sklad či jiná budova farmy. Pro kočky žijící volně na ulici (bez člověka), může být tímto domovem prvního řádu např. nějaké opuštěné stavení. V těchto místech se kočka cítí doma. Pokud je poraněná, nemocná, utíká před nebezpečím nebo má malá koťata, pak se stahuje do tohoto domova prvního řádu. Blízké okolí tohoto domova prvního řádu považuje kočka také za své vlastnictví. Využívá ho k odpočinku, ke kratším obchůzkám a je ochotna se o něj krátkodobě dělit i s ostatními kočkami. U nás v hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… vytváříme takové prostředí pohody a lásky, aby se u nás kočičky cítily jako doma.

Kočka, která žije venku, nebo kočkaa žijící doma, ale mající volný přístup ven, se neomezí v pohybu jen na domov prvního a druhého řádu, ale často podniká výpravy do poměrně vzdálených oblastí. Je dobře známo, že kočky, které žijí na farmách obsáhnou na svých výpravách i oblasti do velikosti 100 ha. Ve městech se samozřejmě jedná o menší oblasti. To je dáno tím, že kočka je nucena při pohybu v městě být mnohem ostražitější, je zde nespočet překážek a nebezpečí. Platí však pravidlo, že oblast pohybu kocoura je 3× větší než oblast pohybu kočky. To také zvažte při výběru vašeho kočičího kamaráda. Budete-li chtít kocoura a umožníte-li mu pohyb i venku, musíte počítat s tím, že např. v době páření ho nemusíte i několik dnů vidět.

Z důvodu bezpečí samozřejmě nemůžeme pouštět svěřené kočky v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… do volného prostředí, ale máme pro ně připravenu skvělou voliéru, kde mohou podle libosti využívat svěžího povětří.

Kočky se snaží o dokonalé poznávání tohoto venkovního revíru, nachází zde nová místa k lovu, ke hrám nebo k setkávání s ostatními kočkami. Mají zde vybudované své vlastní cesty, kterými jsou spojeny tyto vzdálené oblasti s domovem prvního a druhého řádu. Proč člověka jsou tyto cestičky nepostřehnutelné. Kočky se drží těchto cest a málokdy se pouštějí do oblastí mezi těmito cestami. To můžeme sledovat, zvláště když napadne sníh a kočičí stopy jsou dobře viditelné.