Potrava pro naši novou kočku

Přesto, že náš nový čtyřnohý společník vypadá jako plyšová hračka – zvlášťˇjde-li o kotě, je to skutečná šelma. Má k lovu vše od přírody dobře uzpůsobené vše od chrupu až po trávení. V přírodě loví kočka také myši, které mají v žaludku nestrávenou rostlinnou potravu. Součástí myší jsou také kosti a další nestravitelné části. Kočky tak nedostávají jen maso. V domácím prostředí musíme dbát na vyváženou stravu. Také musíme rozhodnout věčné dilema, zdali je lepší strava hotová, konzervovaná anebo strava čerstvě připravená od řezníka. Dobrého výsledku lze docílit kompromisem. Kočička má přes den stravu konzervovanou tj. granulky nebo vlhkou směs z konzerv či kapsiček a k tomu pravidelně dostává stravu čerstvou – masitou. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… respektujeme požadavky našich klientů a kočičky dostávají to, na co jsou zvyklé doma.

Pokud se rozhodneme krmit kočku domácí připravenou stravou, pak musíme podávat potravu s velkým podílem bílkovin a tuků, ale i tak vitaminy minerální látky. Průmyslově připravená strava by tyto komponenty měla obsahovat, ale vždy tak tomu je. Vůbec neuděláme chybu , když se o složení kočičí stravy poradíme s veterinářem, anebo také se zkušeným chovatelem koček. Můžeme se také podívat do různých časopisů, které jsou zaměřeny na testy. Tam můžeme najít odpověď na tom, která strava má jaké složení, která má skvělou reklamu a přitom je stejná, a nebo horší horší,než jiná, která nemá tak plošnou reklamu. Protože reklamu platíme vlastně my zákazníci.Kvalitní strava by rozhodně neměla obsahovat odpad z výroby masa tj.kůže, tuky a kostní moučku a také by neměla obsahovat velký podíl obilovin a sóji. Podíl masa by měl být uveden na obalu včetně přidaných dalších složek jako je zelenina, vitamíny , minerály.

 Hotel pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… je znám tím, že se ve spolupráci s majiteli snaží vždy  o co nejkvalitnější výživu pro všechny kočičky.

Kočka by měla dostávat stravu podle svého věku a tělesné váhy. Platí pravidlo, že kočka vážící 3 kg by měla mít příjem asi 900 kJ, nad 4 kg 1200 kJ na 5 kg kolem 1500 kJ. Tyto hodnoty jsou orientačním a záleží také na pohybu a aktivitě kočky.

Misku s potravou umístíme na klidné místo, kde nebude naše kočka ničím rušena při stolování. Je vhodné, aby povrch tohoto místa byl obyvatelný tzn. dlažba, linoleum, litý beton. Zcela nevhodný je koberec, který budeme velice těžko udržovat v čistotě. Řešením může být omyvatelná podložka. či velký tác. U nás doma jsme použili nový odkapávač na boty, který má zvýšené okraje a nehrozí, že vystříkaná voda se rozteče po bytě. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… máme všude použitou dlažbu případně speciální hladké desky , které se výborně udržují čisté.