První dny v novém domově

V naprosté většině případů pojedeme autem, do kterého si připravíme přepravku respektive přepravní box, který si půjčíme pád nebo zakoupíme ve speciální prodejně pro zvířátka. Z vlastní zkušenosti bychom rádi všichni varovali, aby nezkoušeli vyndávat z přepravního boxu kočičku během jízdy, ani když bude nešťastně mňoukat. V našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… často vozíme kočičky od svých klientů a me, jak je nebezpečné, když se kočička dostane mimo přepravní box. Před samotnou cestou požádáme majitele například o ručník nebo kus jiné látky, na kterém kočička lehávala. Bude to pro ni pach, který bezpečně zná ze svého původního domova, který ji bude provázet bezpečně cestou do domova nového a pomůže jí získat jistotu i během prvních dní v novém místě.

Také my v našem hotelu pro kočky Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj… doporučujeme majitelům kočičce k, mít, aby zde nechali nějaký důvěrně známý kus látky, jehož pach bezpečně znají , který jim dodá pocitu bezpečí.

Většina koček cestuje automobilem nerada. Najdou se samozřejmě i výjimky. Docílit toho můžeme samozřejmě tím, že kočička bude s námi cestovat automobilem. Trvá to samozřejmě určitou dobu, než toho docílíme. Ale z vlastní zkušenosti známé vícero koček, kterým cestování v autě nedělá vůbec žádné problémy. Po příjezdu do nového domova umístíme přepravní box do místnosti, která bude mít zavřená okna i dveře k přepravní box otevřeme. Kočičku nebudeme násilím vyndavat. Potom bude záležet zcela na povaze kočky, za jak dlouho se vydá na první průzkum nového bydlení. Pečlivě si očichá a prohlédne každý kout a nejspíše po určité chvíli si najde místo odpočinku, lehne si či případně usne. Proces poznávání nového bydlení bude postupný. Kočičkami nejdříve musí získat pocit jistoty v jedné místnosti a odtud začíná postupně poznávat prostory další. V případě, že plánujeme pouštět kočičku ven mimo dům, tak bychom s tím měli určitě počkat. Kočička musí nejdříve svůj domov poznat – přijmout ho za svůj vlastní , získat v něm naprostou jistotu. Jinak by se mohlo velice lehce stát, že se nám domů nevrátí vůbec.

Pozn.Když je kočička v našem hotelu pro kočky Miacis, tak samozřejmě ven nemůže chodit v žádném případě. O možnost venčení však u nás nepřijde. Dovolí-li to jeji majitel , může využívat k venčení naší bezpečnou voliéru, za které může pozorovat ptáčky, motýli a okolní svět naší zahrady kolem kočičího hotelu Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec střední Čechy či kočičí hotel, Praha, Kladno, Slaný, Louny, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Žatec, Středočeský kraj…

První venčení kočičky v novém domově by mělo být po splnění předcházejících podmínek a kočičku bychom měli vypustit na zahradu našeho domu před krmením, aby se sama po prvním průzkumu nejbližšího okolí sama vrátila z důvodu vlastní potřeby se napapat.